Obavijesti o GD-u

AuthorMessage
newagecarny
Was Here Two Weeks Ago
newagecarny
Age: 32
Gender: Female
Posts: 42495

Mibba
December 29th, 2005 at 05:39am
ma sta ima veze lmfao
Tihana
King For A Couple Of Days
Tihana
Age: 35
Gender: Female
Posts: 3263
December 29th, 2005 at 12:27pm
odite na http://www.otvoreni.hr/ kako bi glasali za gd kao izvođača da su obilježili ovu godinu jer ih za sad vode franc ferdinant lol, madonna, robbie williams i coldplay. nemojmo dopustit da ih oni vode Shocked


i još malo "novosti" sorry što su na srpskome:
Green Day vs. Bush
Šta god mislili o ovom najbogatijem predstavniku sladunjavog američkog punk-rocka, koji izgleda podjednako voli da svira i da se slika po modnim magazinima, Billie Joe ne propušta priliku da se okomi na šefa Bele kuće. Povod je bila najnovija Busheva izjava o tome da ne namerava da povuče američke trupe iz Iraka.
Na koncertu koji su Green Day održavali u Australiji, pred 37.000 ljudi on je rekao: ”A Georgeu Bushu želim poslati jednu iskrenu poruku, a ona glasi jebi se!”
Pevač Green Day je dodatno kritikovao i Bushovu administraciju, kao i američku ulogu večnog “svetskog policajca”.
Ovo nije prvi put da Joe javno proziva američkog predsednika, a njihov poslednji album, u tekstovima većine pesama sadrži osudu američke politike i rata u Iraku.
gd-obsessed
Jackass
gd-obsessed
Age: 35
Gender: Female
Posts: 1172
December 29th, 2005 at 01:54pm
princessinaleatherthang:
i još malo "novosti" sorry što su na srpskome:
Green Day vs. Bush
Šta god mislili o ovom najbogatijem predstavniku sladunjavog američkog punk-rocka, koji izgleda podjednako voli da svira i da se slika po modnim magazinima, Billie Joe ne propušta priliku da se okomi na šefa Bele kuće. Povod je bila najnovija Busheva izjava o tome da ne namerava da povuče američke trupe iz Iraka.
Na koncertu koji su Green Day održavali u Australiji, pred 37.000 ljudi on je rekao: ”A Georgeu Bushu želim poslati jednu iskrenu poruku, a ona glasi jebi se!”
Pevač Green Day je dodatno kritikovao i Bushovu administraciju, kao i američku ulogu večnog “svetskog policajca”.
Ovo nije prvi put da Joe javno proziva američkog predsednika, a njihov poslednji album, u tekstovima većine pesama sadrži osudu američke politike i rata u Iraku.

Ništa novo...pa to na svakom koncertu kaže,al dobro ak oni to smatraju novim... Confused Confused Confused
Tihana
King For A Couple Of Days
Tihana
Age: 35
Gender: Female
Posts: 3263
December 29th, 2005 at 01:58pm
gd-obsessed:
princessinaleatherthang:
i još malo "novosti" sorry što su na srpskome:
Green Day vs. Bush
Šta god mislili o ovom najbogatijem predstavniku sladunjavog američkog punk-rocka, koji izgleda podjednako voli da svira i da se slika po modnim magazinima, Billie Joe ne propušta priliku da se okomi na šefa Bele kuće. Povod je bila najnovija Busheva izjava o tome da ne namerava da povuče američke trupe iz Iraka.
Na koncertu koji su Green Day održavali u Australiji, pred 37.000 ljudi on je rekao: ”A Georgeu Bushu želim poslati jednu iskrenu poruku, a ona glasi jebi se!”
Pevač Green Day je dodatno kritikovao i Bushovu administraciju, kao i američku ulogu večnog “svetskog policajca”.
Ovo nije prvi put da Joe javno proziva američkog predsednika, a njihov poslednji album, u tekstovima većine pesama sadrži osudu američke politike i rata u Iraku.

Ništa novo...pa to na svakom koncertu kaže,al dobro ak oni to smatraju novim... Confused Confused Confused
pa "novost" je. ja samo postam "novosti"

Laughing
gd-obsessed
Jackass
gd-obsessed
Age: 35
Gender: Female
Posts: 1172
January 1st, 2006 at 05:06pm
Od relativno anonimnih punkera s obala sunčane kalifornije po američkoj vrijednosnoj ljestvici i sistemu vaganja uspjeha, Billy Joe i momci su, kroz desetljeće preživljavanja uspona i padova, postali svjetska pop punk atrakcija. Barjaktari komercijalnog punka za modno osviještenu generaciju kojoj se punk dokida u načinu oblačenja i mjerkanju tri akorda s melodijom na refrenu.

Od megasellera "Dookie" do "American Idiota" nije se u medijskom smislu dešavalo mnogočega zanimljivoga premda je "Insomniac" bio njihov najbolji i najlakši album, dok se "Warning" i ostali smještaju na donju mjeru vage. Došlo je vrijeme dokazivanja moći pred 60 000 ljudi, ali ne u domovini čiji dio glasačkog tijela i građane s pravom nazivaju idiotima. Sraz se događa u Velikoj Britaniji. I to je punk samo za neznalice. Veliki stadionski event koji može funkcionirati samo kad se hranite popom kakvim su u ono vrijeme bili Take That pa vam u pauzi treba predah s nekoliko gitara viška da upotpune privid angažmana Green Daya iznad zabave kao vrhunskog "koncepta".

Ako Green Day promatrate kao fun pop rock bend koji svira brzo i dobro se zabavlja u pretvaranju svojih jednostavnih formi u kratke melodične himnice, možda ste bliže cilju. Stvarnost je na žalost daleko drugačija od reformizma o kojem pjevuše Green Day, a oni to najbolje znaju. Na žalost fanova, tako funkcioniraju stvari, a istina bode tankim iglicama bubnjiće.

Audio i DVD zapis s koncerta donose kompletnu sliku i priliku nečega što konzumirate s pop cornom i nakon toga možete otići na šetnju parkom s kućnim ljubimcem i partnerom pod ruku, bez brige za svoju glazbenu slušateljsku budućnost. Začudo, znam ogroman broj ljudi koji smatraju da su Green Day totalno dosadna investicija u zabavu.
Anđelo Jurkas



NO COMMENT... Confused Confused Confused Confused
Dujo
Admin
Dujo
Age: 40
Gender: Male
Posts: 3057
January 1st, 2006 at 06:31pm
Quote
Barjaktari komercijalnog punka za modno osviještenu generaciju kojoj se punk dokida u načinu oblačenja i mjerkanju tri akorda s melodijom na refrenu.


Laughing

"I tako ti ja listam rječnik stranih riječi i kažem sebi: Hej, idem vidjeti koliko ovih riječi mogu iskoristiti u jednom članku. Nije bitno što ne znam kako se lik o kojem pišem zove..."
gd-obsessed
Jackass
gd-obsessed
Age: 35
Gender: Female
Posts: 1172
January 3rd, 2006 at 03:29pm
evo,izgleda da će sada jedno vrijeme biti zatišje...bez novosti o gd-u, jedino ako snime film. turneja je pri kraju... novi album se priprema... očekuje nas puno, puno toga ali tko zna kada... jedino što se možemo nadati je da izdaju album do kraja godine i da bude dobar i originalan kao i svi njihovi albumi do sada... wish them luck!!!!!!!
worn-out astronaut.
Had A Life Before GSB
worn-out astronaut.
Age: 31
Gender: Female
Posts: 28177

Mibba Blog
January 4th, 2006 at 02:41pm
gd-obsessed:
evo,izgleda da će sada jedno vrijeme biti zatišje...bez novosti o gd-u, jedino ako snime film. turneja je pri kraju... novi album se priprema... očekuje nas puno, puno toga ali tko zna kada... jedino što se možemo nadati je da izdaju album do kraja godine i da bude dobar i originalan kao i svi njihovi albumi do sada... wish them luck!!!!!!!


nadam se da će na sljedećoj turneji svratit i kod nas!! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
worn-out astronaut.
Had A Life Before GSB
worn-out astronaut.
Age: 31
Gender: Female
Posts: 28177

Mibba Blog
January 5th, 2006 at 05:18pm
gledala sam top 10 at 10 na mtv adria:
10.brain stew/jaded
9. hitchin a ride
8.holiday
7.longview
6.stuck with me
5.bobd
4.basket case
3.wmuwse
2.good riddance
1.american idiot
Diana
Shoot Me, I'm A Newbie
Diana
Age: -
Gender: -
Posts: 38
January 5th, 2006 at 05:33pm
meni je najbolja od navedenih good riddance
worn-out astronaut.
Had A Life Before GSB
worn-out astronaut.
Age: 31
Gender: Female
Posts: 28177

Mibba Blog
January 6th, 2006 at 06:41am
Diana:
meni je najbolja od navedenih good riddance


i meni!
private suicide
Geek
private suicide
Age: -
Gender: -
Posts: 136
January 6th, 2006 at 05:02pm
gd-obsessed:
Od relativno anonimnih punkera s obala sunčane kalifornije po američkoj vrijednosnoj ljestvici i sistemu vaganja uspjeha, Billy Joe i momci su, kroz desetljeće preživljavanja uspona i padova, postali svjetska pop punk atrakcija. Barjaktari komercijalnog punka za modno osviještenu generaciju kojoj se punk dokida u načinu oblačenja i mjerkanju tri akorda s melodijom na refrenu.

Od megasellera "Dookie" do "American Idiota" nije se u medijskom smislu dešavalo mnogočega zanimljivoga premda je "Insomniac" bio njihov najbolji i najlakši album, dok se "Warning" i ostali smještaju na donju mjeru vage. Došlo je vrijeme dokazivanja moći pred 60 000 ljudi, ali ne u domovini čiji dio glasačkog tijela i građane s pravom nazivaju idiotima. Sraz se događa u Velikoj Britaniji. I to je punk samo za neznalice. Veliki stadionski event koji može funkcionirati samo kad se hranite popom kakvim su u ono vrijeme bili Take That pa vam u pauzi treba predah s nekoliko gitara viška da upotpune privid angažmana Green Daya iznad zabave kao vrhunskog "koncepta".

Ako Green Day promatrate kao fun pop rock bend koji svira brzo i dobro se zabavlja u pretvaranju svojih jednostavnih formi u kratke melodične himnice, možda ste bliže cilju. Stvarnost je na žalost daleko drugačija od reformizma o kojem pjevuše Green Day, a oni to najbolje znaju. Na žalost fanova, tako funkcioniraju stvari, a istina bode tankim iglicama bubnjiće.

Audio i DVD zapis s koncerta donose kompletnu sliku i priliku nečega što konzumirate s pop cornom i nakon toga možete otići na šetnju parkom s kućnim ljubimcem i partnerom pod ruku, bez brige za svoju glazbenu slušateljsku budućnost. Začudo, znam ogroman broj ljudi koji smatraju da su Green Day totalno dosadna investicija u zabavu.
Anđelo Jurkas



NO COMMENT... Confused Confused Confused Confused


živo cudo kako nasi mediji nikada nemaju nis dobro za rec o njima. ili pišu da su totalna komercijala i znaju odsvirat svega 3 akorda, ili pisu totalno netocne ili zakašnjele gluposti, ili ih uopce ne spominju (to znamo mi jadnici koji nemamo MTV i osuđeni smo na HRT i takva sranja Boohoo )

Billy Joe Evil or Very Mad
gd-obsessed
Jackass
gd-obsessed
Age: 35
Gender: Female
Posts: 1172
January 6th, 2006 at 06:58pm
Pozor, pozor....!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing
Green day je bio na hrt-u, na dvojci...nemreš vjerovat!!!!!!! neka večer s.... nekim tipom(nije važno ime) ulovila sam samo kraj basket case-a Sad
ALI...to nije sve (ajme kako sam danas maštovita Laughing Laughing Laughing ): ima repriza u 4:50 pa budite budni ili dajte svojim video- ili dvd-rekorderima zadaću... to je na prvom programu i traje do 5:50, za svaki slučaj neka bude malo ranije namješteno, jer kod nas se nikad ne zna... znam još samo da je i robbie williams bio, i bilo je zanimljivo...Billie je srušio mikrofon...i tako... interesting and something new for us, jer već mi je dosta onih:making of video, storytellers-a i sličnih repriza. and that's all folks!!!!! Wink Wink Wink
gd-obsessed
Jackass
gd-obsessed
Age: 35
Gender: Female
Posts: 1172
January 6th, 2006 at 07:09pm
evo jedan dokaz da nije sve u hrvatskoj tako crno... pozitivni komentari, oduševljenje, upoznatost s glazbom, pa čak i sa grupom....a ono što me najviše razveselilo je TOČAN SPELLING...no comments
pročitajte pa sami prosudite:

GREEN DAY 'BULLET IN A BIBLE' (DVD/CD)
(Reprise/Dancing Bear, 2005)

Dvodnevni koncert Green Daya na engleskom The National Bowlu u Milton Keynesu pred ukupno 130.000 posjetitelja je sama po sebi impozantna stvar za jedan punk-rock bend. Ukratko, već na uvodnim taktovima American Idiota svaki ljubitelj rocka jednostavno može zaplakati zbog toga što nije prisustvovao tom spektaklu. Billie Joe Armstrong u odličnoj formi divlja, skače, pjeva i upravlja masom od 65.000 ljudi na fantastičan način.

Jednostavno, tko god nema viziju kako treba izgledati vođa benda, svakako treba pogledati ovaj DVD. Osim svega navedenog, Green Day se trenutno nalaze na vrhuncu svoje karijere, njihov album 'American Idiot' je dokazano najbolji album prošle sezone, a tome svjedoče i brojne glazbene nagrade. Naravno, ne radi se tu samo o glazbi, već i o političkom backgroundu i oštroj kritici američkog društva na koju se odvažila ova trojka.

Nepisano pravilo o uspjehu u glazbi glasi: 'Englezi moraju napuniti američke stadione, odnosno Amerikanci moraju napuniti engleske.' Američki trio je napravio i više od toga, Milton Keynes je mjesto rezervirano za ljetne festivale, a rijetki su oni izvođači kojima može poći za rukom napuniti taj ogromni prostor, a da se ne govori o rasprodana dva dana zaredom.

Ovaj trijumf izvrsno je zabilježen i zvučno i vizualno. 'Prljava kamera' s puno rezova i neoštrih zumiranja još više pridonosi cjelokupnoj superdinamičnoj atmosferi, a također je za svaku pohvalu kratki dokumentarni materijal i intervjui s članovima u pauzama između pjesama na DVD-u u kojima se Armstrong, Cool i Dirnt ne libe pred kamerom rastaviti u dijelove magični sklop po nazivu Green Day.

Izjave, nervoza pred nastup, koncentriranje i uvježbavanje; jednostavno ne postoji dio priprema u koji nije pušten kamerman. Prije nastupa momci su posjetili i londonski Vojni muzej gdje su našli i inspiraciju za naziv albuma kad su pogledali izložak Biblije u kojoj je zastao metak i vjerojatno spasio život vojniku koji ju je imao sa sobom u sudbonosnom trenutku.

Nalazimo se na mjestu gdje su izloženi predmeti koji su mnogima u prošlosti donijeli samo zlo, komentira Armstrong, da bi nakon toga udarcima kao po crkvenom zvonu udarao po kućištu izložene prve atomske bombe koja je pokosila Hirošimu i Nagasaki. Mala lekcija iz povijesti utkana u intermecu snimke jednog od najboljeg nastupa svih vremena. Kapa dolje. Green Day rules!

Ocjena: 10/10
Zoran Stajčić- nije bilo na kraju ovog članka ali našla sam naknadno pa sam mislila da ovaj čovjek zaslužuje da ga spomenem... Cool Cool Cool Cool

Cheer Cheer
Diana
Shoot Me, I'm A Newbie
Diana
Age: -
Gender: -
Posts: 38
January 6th, 2006 at 08:04pm
prekrasan clanak. nema sta
private suicide
Geek
private suicide
Age: -
Gender: -
Posts: 136
January 7th, 2006 at 04:12pm
gd-obsessed:
Pozor, pozor....!!!!!!!! Laughing Laughing Laughing
Green day je bio na hrt-u, na dvojci...nemreš vjerovat!!!!!!! neka večer s.... nekim tipom(nije važno ime) ulovila sam samo kraj basket case-a Sad
ALI...to nije sve (ajme kako sam danas maštovita Laughing Laughing Laughing ): ima repriza u 4:50 pa budite budni ili dajte svojim video- ili dvd-rekorderima zadaću... to je na prvom programu i traje do 5:50, za svaki slučaj neka bude malo ranije namješteno, jer kod nas se nikad ne zna... znam još samo da je i robbie williams bio, i bilo je zanimljivo...Billie je srušio mikrofon...i tako... interesting and something new for us, jer već mi je dosta onih:making of video, storytellers-a i sličnih repriza. and that's all folks!!!!! Wink Wink Wink


hey nemas pojma kako sam imala danas ocajan dan ali si mi ga ti s ovim totalno popravila!! THANX!!! (4 i 50 ujutro jelda, please reci da je )

i thanx na clanku, napokon netko ko zna o cemu prica Razz

i da na HRT2 ima petkom "Vecer s Julesom Hollandom" (spelling?), i sada ja znam da su Green Day bili jednom na toj emisiji samo neznam dali su je vec pustali kod nas ili jos nisu (ili je mozda to o cemu ti pricas?) Jel ko zna sta o tome?
worn-out astronaut.
Had A Life Before GSB
worn-out astronaut.
Age: 31
Gender: Female
Posts: 28177

Mibba Blog
January 7th, 2006 at 04:44pm
o kojoj seriji pricas?obsessed od kud ti ćlanak?
bi_bu_ra
Rotting On Here
bi_bu_ra
Age: 32
Gender: Female
Posts: 49428

Mibba
January 8th, 2006 at 08:40am
Danas je bio na MTV adrija Green Day top 10.. Prva je bila Basket Case, druga American Idiot, tretja WMUWSE.
gd-obsessed
Jackass
gd-obsessed
Age: 35
Gender: Female
Posts: 1172
January 8th, 2006 at 08:46am
private suicide:


hey nemas pojma kako sam imala danas ocajan dan ali si mi ga ti s ovim totalno popravila!! THANX!!! (4 i 50 ujutro jelda, please reci da je )

i thanx na clanku, napokon netko ko zna o cemu prica Razz

i da na HRT2 ima petkom "Vecer s Julesom Hollandom" (spelling?), i sada ja znam da su Green Day bili jednom na toj emisiji samo neznam dali su je vec pustali kod nas ili jos nisu (ili je mozda to o cemu ti pricas?) Jel ko zna sta o tome?

Hm...pogledaj kad sam to postala 07.01. u 1 sat ujutro... znači da se odnosilo na taj dan a ne na 08.01. sorry Rolling Eyes
gd-obsessed
Jackass
gd-obsessed
Age: 35
Gender: Female
Posts: 1172
January 8th, 2006 at 08:48am
Bittersweet:
o kojoj seriji pricas?obsessed od kud ti ćlanak?
ta emisija je svakog petka i ja je uvijek gledam...a sad baš nisam, to ti je sreća, i idem snimati i nije mi sve stalo na kazetu (opet imam sreće, nema što...) Mad Mad Mad
Članak je sa neta...slučajno sam ga našla na t-com-ovim stranicama, rewiev albuma... Cool Cool Cool
Register